Halı yıkama teknikleri

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ. Çayyolu halı yıkma

Halı Yıkama Teknikleri: 

Sunacağımız  2 çeşit halı yıkama teknikleri vardır. Ayrıca bu tekniklere ilave olarak çayyolu halı yıkama tekniği vardır.

1) Havuz sistemi denilen ve fırçalı yıkama makinesi kullanarak  yıkama

Yıkama aşaması şöyle başlar müşterilerden alınan halılar, içinde deterjanlı su ile dolu havuzda 12 saat öncesinden ıslatılır. Ev hali kirleri yumuşayan halılar, yerlere serilerek , fırçalama makinesini  üzerinde gezilerek yıkanır   ve durulamadan sonra sıkma makinesinde sıkılır.  Bu türlü  sistem sayesinde işletmeci  çok az emek ve kısa zamanda az su ve deterjan kullanımı ile daha çok fazla miktarda yıkayabilir. Bu şu da  demek oluyor ki . Düşük maliyet olduğu için  çok ucuz fiyatla yıkama yapıla bilir.

Sakıncaları nelerdir.

Bir çok müşteriden alınan  yüzlerce çeşit halı aynı havuz içerisinde  ıslatıldığı için bütün halıların tozu, kiri, renkleri  birbirine karışır  kesinlikle hijyenik bir yıkama şekli değildir ve sağlık açısından da zararlıdır.

Bu sistemle yıkama yapanlar halılarınızın renklerini de kariş tırıp bozarlar.Evlerinde evcil hayvanlar besleyenlerin varlığı da  hesaba katılınca  yetişen çocuklar ve namaz kılan kişiler açısından  da sakıncalıdır.  Bahsettiğimiz bunca sakıncalara rağmen bu teknik ile yıkama yapan firmaların olduğu bilinmektedir.

2) Halı fırçalama makinesi ile halı yıkama;

Halı yıkama işin de en çok kullanılan yıkama şeklidir.Ekipman maliyeti düşük olduğu için önüne gelenin halı yıkamacısı olmak için kullanılan bir yıkamacı şeklidir. Halıların iş yerinin büyüklüğüne göre zemine serilerek ıslatma ve deterjan lama yapılarak yıkama aşaması başlar halı fırçalama makina sı ile üzerinde gezilerek fırçalanır ve sıkma makinesin  de sıkılır ve asılır maliyeti az olduğu için ucuza yıkama yapılabilir.

Sakıncaları nelerdir.

Yere serilen halılar arasında boşluk olmadığı için ve tek tek yıkanmadığı için halıların pis sularının birbirine bulaşması  ile hiç hijyenik ve temiz bir yıkama olmaz.

Renk karışması riski çoğalmaktadır.

Alanı küçük olan yıkamacılarda  araların da boşluk bırakarak yıkamak mümkün değildir ve tek tek halıya özenmek hem maliyeti artırır hem zaman kaybıdır bu tür yıkama yapan işletmeciler tarafından tercih olmayan yıkama şeklidir..

3)GÜVENİLİR KALİTELİ YIKAMA SİSTEMİMİZ

Çayyolu halı yıkama sistemi çayyolu halı yıkma ısı olan firmamızda  kalifiye ve  kaliteli ekip ve ekipmanları ile yıkama işlemi gerçekleştirilmektedir. Fabrikamıza gelen halıları  cinsine göre ayırdıktan sonra  toz dolabında tozları alınır ve daha sonra tozları alınan halılar cinslerine göre yıkama işlemine alınır. Üst kısımda sekiz adet fırcası ve alt kısımda rulo fırçası bulunan tam otomatik makinede  40 °C (santigrat)  su ile arkalı önlü yıkama yapılır.  Yıkama işlemi sırasında 1 noktayı 36 sefer fırçalar  halıyı bol su ile durulama yaparak gelberi işlemi yapar ve pis sudan arındırılır bu işlem birkaç kez halısına göre uygulanır. Daha sonra boru tipi halı kurutma makinesin de  suyun %90 ,95 oranı sıkılarak halı özel kurutma odaların da kurutmaya alınır.

sakıncaları nelerdir:

Sunmuş olduğumuz bu hizmetin kalitesi ve hijyenik olması dışında  hiçbir sakıncası yoktur.  Çayyolu halı yıkama sağlığınız bizim için önemli.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.